Algi – recepta na młodą, jędrną i odżywiona skórę

zdjecie z pixabay

Właściwości odmładzające alg

Algi to roślinki żyjące w środowisku wodnym (najczęściej morzu), mają różną wielkość i kształt. W dużej mierze samożywne, czerpią ze swojego środowiska to co najlepsze. Pochłaniają mikro i makroelementy, wytwarzają węglowodany, duże ilości tlenu i masę dobroczynnych pierwiastków.  Nie są wynalazkiem naszych czasów – Stosowane były już w starożytności w kuchni, w kosmetyce, i w lecznictwie. Są kraje, gdzie od wieków docenia się ich prozdrowotne właściwości.

Algi – gdzie je znaleźć.

Oczywiście w środowisku naturalnym. Ale taka forma tej rośliny może być dla nas raczej trudno dostępna, a już na pewno ciężko będzie nam zrobić z nich użytek. Muszą być odpowiednio przygotowane, obrobione. Producenci prześcigają się w pomysłach jak je stosować by odmładzać nasze ciało i umysł. Znajdziesz je w potrawach, suplementach, kosmetykach do ciała, włosów. Możesz nimi wzbogacić swoją dietę i toaletkę z kosmetykami

Zastosowanie alg w kosmetyce

Producenci kosmetyków profesjonalnych wykorzystują wszystkie rodzaje alg dostępne w środowisku tj. czerwone, zielone, brunatne. Każde z nich posiadają wiele właściwości wspólnych (makro i mikroelementy, witaminy) jak też właściwości specyficzne dla nich samych. Najbardziej popularne są algi czerwone, które mają właściwości odżywcze, regeneracyjne, nawilżające. Bardzo często producenci także wzbogacają produkt o dodatkowe witaminy czy substancje takie jak np. kolagen, hialuron, wegiel aktywny, wzmacniając ich działanie.

ALGI – zastosowanie w salonie Imago

Najpopularniejszy zabieg odżywczo regenerujący

Peelingu, który oczyści skórę z martwego naskórka, dotleni, i przygotuje skórę na przyjęcie składników odżywczych.

Zastosowanie serum dostosowanego do potrzeb skóry. W naszym salonie bazujemy na serum dr. Grandel lub Natinuel (fantastyczne serum z kolagenem I lub III typu)

Zastosowanie alg, które nie tylko odżywią, dotlenią, nawilżą, ale dodatkowo poprzez okluzję popchną substancje odżywcze z serum głębiej w naszą skórę.

Rezultat zabiegu z zastosowaniem alg

Odmłodzona, nawilżona, zregenerowana skóra, która lepiej funkcjonuje i też lepiej reaguje na kosmetyki  stosowane w zaciszu domowym. Zabieg taki polecamy raz w miesiącu.